Mladinska ulična vzgoja

Prijateljska tekma v Celju

Nedeljsko dopoldne, 25.03.2018, smo na željo fantov iz naše starejše nogometne ekipe, preživeli v Celju. Naši gostitelji so bili člani kluba v malem nogometu, KMN Olimp.

Na začetku smo se rahlo ogreli, potem pa nam je plan dela predstavil njihov trener Marko Hlevnjak. Za nas je pripravil zanimiv trening, kjer smo se naučili nekaj pomembnih stvari. Po treningu smo si vzeli nekaj minut počitka, potem pa je sledila tekma 2 x 20 minut. V prvem delu so fantje pokazali dokaj izenačeno in borbeno igro. Videli smo veliko truda, teka in lepih potez. V nadaljnjem poteku tekme so naši fantje le strli obrambo Celjanov in povedli z nekaj golov razlike. Celjani se niso predali in se nekaj minut pred koncem tekme približali za gol zaostanka. Tekma je tako postala napeta, borbenost vsakega posameznika pa je bila v ključnih trenutkih še kako pomembna. Celjani so pritiskali, mi pa smo se branili in čakali, da minejo zadnje minute igre. Uspelo nam je zadržati prednost in zmagati. Ob koncu so se fantje lepo pozdravili in v prijateljskem duhu razšli. Po vloženem trudu in energiji smo se odpravili še nekaj pojesti in nazaj v Ljubljano. Dan je bil lepo izkoriščen in vsi smo bili zadovoljni.