
Učili smo se premagati strah v seh situacijah življenja
V četrtek, 7.julija 2022 se je zbralo malo več kot ducat nadobudnih obrazov in pustolovščin željnih src, na že tradicionalnem poletnem taboru ob reki Kolpi. Začeli smo z dežjem in končali s soncem.
Skozi celoten tabor smo sledili zgodbi pogumne deklice Meride, ki je morala premagati strah na vseh svojih poteh.
Reka Kolpa je ponujala vodne užitke, ki smo jih izkoristili kadar nam je le vreme bilo naklonjeno. V ponedeljek smo se peš podali do druge vasi in tam prav tako našli lep kotiček za plavanje in skakanje v vodo, ki jih ima obrežje reke zares veliko.
Čas smo si popestrili tudi z družabnimi igrami, skritim zakladom, tekmovanju v kuhanju, večerji ob ognju ter imeli smo čisto pravi kino pod zvezdami.
Z nočno igro in potjo poguma smo premagovali sami sebe in svoj strah, za katerega pravijo da je znotraj votel, zunaj ga pa nič ni.
Zadnji dan smo namenili temu, da smo si povedali kako smo se imeli, kaj je bilo tisto kar nam bo ostalo v spominu še dolgo, in kaj bomo rajši pozabili. Spakirali smo prtljago in se še zadnjič namočili v reki. Ob prihodu staršev pa smo bili z mislimi že pri naslednji počitniški dogodivščini, ki nas je čakala.
Polona K.





















