Skoči na vsebino

Zavod Skala don Bosko

Zaključek ŠportKAT lige

• od

V šolskem letu 2021/22 nam korona ni pokvarila načrtov. Od oktobra do aprila smo se udeleževali nedeljskih tekem v Športkat ligi. V mlajši kategoriji smo imeli dve ekipi, Skala 1 in Skala 2, v starejši pa eno Skalino nogometno ekipo. Vse tri ekipe so se po rednem delu uspele uvrstiti v polfinalni del tekmovanja, ki se je odvijal 8.5.2022. V mlajši kategoriji sta se v polfinalnem obračunu srečali obe naši ekipi, kjer je mlajša ekipa premagala starejšo in se uvrstila v finale. V finalu jih je čakala ekipa Javorja, starejše pa tekma za tretje mesto z ekipo Rakovnika. Skala 2 je v finalu pokazala neverjetno igro, pravo poezijo za oči in dala nogometno lekcijo ekipi Javorja, ter jih premagala za osvojitev lige v tem letu. Ekipa Skala 1 pa je žal tekmo za tretje mesto izgubila in osvojila končno četrto mesto.

V starejši kategoriji se je naša ekipa v polfinalnem srečanju pomerila z ekipo Šentjakoba, ki je bil boljši in nas poslal v boj za tretje mesto. Z minimalno razliko nam je uspelo premagati ekipo Želimelj in se zavihteti na tretje mesto. Tako smo s tremi ekipami uspeli osvojiti dva pokala, na kar smo zelo ponosni.

Ponosni (tudi hvaležni) smo tudi na naše starše, prijatelje in druge spremljevalce, ki so nas spremljali skozi celotno tekmovanje, nas vozili na tekme in na zaključku podpirali z glasnim navijanjem.

Poleg igranja nogometa smo se družili na sončku in ob igrah iz Minibusa veselja. Fantje so kar nekaj časa preživeli v sosednji telovadnici, kjer je bil zaključek lige za odbojko. Našli pa smo tudi čas, da smo si napolnili želodčke s čevapčiči. Skupaj smo preživeli čudovit dan.                                                                                                                         Saki